Welcome!

LUFT High Technology with Experience

LUFT  brand was located  25.000 m2 Indoor area Bandirma factory and our HVAC production line contains Comfort , Hygiene and Industrial type Modular Air Handling Units, Compact Air Handling Units, Industrial Dyehouse Air Handling Units, Exhaust Fans, Heat Recovery Equipments, Kitchen Ecological Units, Fan Coils, Jet Fans-Tunnel Fans, Swimming Pool Dehumidifiers, Industrial Condensing Units with high technology and experience.

Our Company is also Turkey Franchisor distributor of Nederland origin BlyGOLD Corrosion Protection Systems and Russian origin BRONYA trade mark Professional series Thermal Liquid Insulations.  

read more
OUR PRODUCTS

Comfort and Hygiene Modular Air Handling Units

OUR FACTORY

COMFORT and HYGIENE MODULAR AIR CONDITIONING PLANTS

LuftBOND Yüzey Kaplama Sistemi: Bu uygulamada fabrikasyon metal işleme tezgâhlarından çıkan tüm metalik yüzeyler içten ve dıştan, dünyada kullanılan en üst metal kaplama yöntemi olan 7 aşamalı KATAFOREZ kaplama yapılmakta ve sonrasında tesisimiz içerisindeki elektrostatik toz boyama hattında boyanmaktadır. Bu uygulama Türkiye HVAC sektöründe ilk'tir ve ürünlerimize standart olarak 7 YIL KOROZYON garantisi verilmektedir.

LuftIOT: Yüksek standartlı ürünlerimizin IOT bazlı standart GSM servis sağlayıcıları kullanılarak WEB üzerinden worldwide takip ve kontrol sistemidir.

LuftWARE: Web tabanlı ürün secim ve dizayn programımızdır.